Upewni się, że rozważysz następujące rzeczy przed dniem ślubu.

  1. Zacznijmy od podstaw: wybierz suknię, w której czujesz się komfortowo. Kiedy przymieszasz suknię, przejdź się w niej, usiądź i podnieś ręce do góry. Dzięki temu zobaczysz czy suknia nie jest zbyt ciężka czy zbyt ciasna. Zwróć też uwagę na to czy możesz tańczyć w wybranej sukni.
  2. Lepiej kupić za dużą suknię niż za małą. Zawsze możesz zmniejszyć za dużą suknię, ale już nie możesz sprawić, że za mała suknia stanie się większa. Nie kupuj mniejszego rozmiaru z myślą, że schudniesz przed ślubem.
  3. Jeśli masz wrażliwą skórę, unikaj koralików lub zdobionych sukien ślubnych lub upewnij się, że masz bieliznę, która będzie chronić skórę przed otarciem.
  4. Jeśli suknia jest za długa, skróć ją Pozwoli to zapobiec konieczności trzymania spódnicy w górze przez cały dzień, a także uchroni cię przed potknięciem we własnej sukni w kluczowym momencie. Nie myśl, że noszenie obcasów zrobi jakąkolwiek różnicę!
  5. Unikaj wciskania się w zbyt ciasną bieliznę. Myśl praktycznie, jeśli chodzi o wybór bielizny, którą będziesz nosić pod suknią ślubną. Skąpe rzeczy mogą poczekać na noc poślubną.
  6. Jeśli twoja wymarzona suknia ślubna jest dosyć ciasna, kup również drugą, tańszą sukienkę. Po posiłku sukienka prawdopodobnie będzie trochę ciasna, dlatego rozważ zakup drugiej sukienki, w której będziesz czuć się komfortowo.
  7. Jeśli chcesz mieć suknię szytą na miarę. Daj sobie dużo czasu. Nie rób jej sama jeśli nie masz potrzebnych umiejętności.
  8. Zrób test w łazience. Musisz wiedzieć czy będziesz potrzebowała pomocy druhny podczas korzystania z toalety, czy też nie.